Soundtrack

Strana 26

„Tenhle zvuk je větší zážitek než druhá věta sedmé Beethovenovy symfonie. A druhá věta sedmičky je ten nejlepší Beethoven,“ zaradoval se František z marmelády.

Ludwig van Beethoven

Symphony No.7 in A major op.92 – II, Allegretto


Strana 26

Skladatele klasické hudby poslouchal často, ale jeho srdci byli ještě bližší autoři, jako byli Erik Satie, Philip Glass či Max Richter. Nemohl však marmeládu pochválit tak, že by ji přirovnal k Alison Balsomové, když hraje na trubku Satieho Gymnopédii

Alison Balsom

Gymnopédie No.3


Strana 61

Při řízení si několikrát za sebou pustil Organum. Několik jednoduchých střídajících se tónů varhan mu pomáhalo smířit se s tím, co ho čeká. Pak si na témže albu navolil údery kláves psacího stroje a magický hlas Tildy Swintonové v úvodní skladbě. Hudba Modrých zápisníků přesně odrážela jeho rozpoložení.

Max Richter

Organum


Strana 183

„Zahraj Melancholy Man!“ přikázal svému musicboxu a spustil hlasovým příkazem hudbu. „Od Moody Blues. Mystická záležitost. Při tý se dějou věci. Propojuje paralelní vesmíry!“

The Moody Blues

Melancholy Man


Strana 213

„Radši toho nechme.“ František nečekal, že Marie zareaguje tak energicky a živelně. Podpořila ji v tom i jedna z nejmilejších skladeb: Once I Was Loved.

Melody Gardot

Once I Was Loved


Strana 236

Rachejtle se daly do zpěvu, pro Marii vybraly osvědčenou úpravu písně Klepání na nebeskou bránu a s nakažlivým temperamentem se do ní opřely. Následovaly další chytlavé hity.

Drew Ryn

Knockin‘ on Heavens Door


Strana 257

Uprostřed noci si pustil tesklivou trumpetu Tilla Brönnera. Poslední skladba z jeho alba Nightfall ho donutila změnit názor.

Till Brönner, Dieter Ilg

Ach, bleib mit Deiner Gnade


Strana 273

„Znáte tuhle?“ zvolal Tomáš a vydal hlasový příkaz svému přehrávači: „Zahraj Cosmic Dancer! Při tý se dějou věci. Otevírá okno do budoucnosti. Mystická záležitost od Marca Bolana. Ta vám zlepší náladu, zpívá tam, že tančí i v hrobě… Víte, že přesně uhodl, jak umře?“

T. REX

Cosmic Dancer


Strana 344

Pokynul ke Kamile. Rachejtle se odhodlaně pustily do náročného a jímavého Händelova Věčného zdroje božského světla – jediné opravdu „vážné“ skladby běhěm obřadu – a František pokropil rakev svěcenou vodou.

Georg Friedrich Händel

Eternal Source of Light Divine


Strana 352

Vystoupení na ostrově i na zahradě připravila ona. Pod jejím vedením Rachejtle rozšířily repertoár. Největší úspěch a dvojnásobné opakování si však vysloužil A Moment of Madness. Chytlavou píseň doprovodily nápaditou a vzhledem k okolnostem i eroticky odvážnou choreografií. 

Katie Melua

A Moment Of Madness


Strana 360

Natáhl se po mobilním telefonu a pustil do reproduktorů v koupelně píseň, při které od Marie obdržel první polibek: Dance Me to the End of Love ve švédštině.

Ebba Forsberg

Dansa Mej Till Karleken


Strana 450

Přestože takový styl neposlouchal, navolil si Emoji Antique. Už první skladba ho zaujala: byla plná energie.

Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox

Emoji Antique


Strana 450

O pár kilometrů později poprvé využil jednu z chytrých funkcí přehrávače a zkusil, zda lze píseň Take Me to Church přehrát s obrazovým doprovodem. Zajímalo ho, jak vypadá zpěvačka, jež má tak uhrančivý, naléhavý, průzračný a ve výškách silný a jistý hlas.

Scott Bradlee & Morgan James

Take Me to Church